Петър Тодорински се занимава с фотография от около 10 години, но по-сериозно през последните 3. На 16.10.2006 е открита самостоятелната му изложба "Безсънните нощи на господин Т". Преобладаващи в неговото творчество са провокативните фетиш елементи.
"С такъв тип фотография започнах да се занимавам след като посетих една изложба на такава тематика в Мюнхен и останaх очарован от това как може да бъде съчетана естетика, и сексуалност със иначе грубата визия, която ни е наложена", казва автора.
"Замерянето с термини като садо-мазо и фетиш обикновенно предизвикват по-скоро негативна емоция у средностатистическия зрител, а аз се опитвам да съчетя нещата в провокативни, но доколкото e възможно, естетически издържани фотографии".
Сайтът на Петър Тодорински е fetishandart.blogspot.com
За връзка с него пишете на fetishart@nafocus.com
|
|
18/10/2007 11:00 |
|
|